MUĞLA DA GEZİLECEK YERLER

MUĞLA DA GEZİLECEK YERLER

MUĞLA DA GEZİLECEK YERLER

Türkiye’nin gözde turisttik bölgelerinden biri olan Muğla, bu sene de binlerce turisti ağırladı ve yaz boyu ağırlamaya devam edecek. Muğla’nın adı geçince akla ilk gelen mavi denizi, eşsiz koyları, antik bölgeleri ve insanı cezbeden doğası geliyor.

Muğla’da gezilecek yerleri sıralayacak olursak : Berak suyu ile “Dalaman çayı” öncelikli sıralarınızda yeralabilir, dalaman çayı’nın uzunluğu sayesinde orada rafting yapabilirsiniz. Muğlada en çok gezilen bir diğer yer ise “Turgut şelalesidir”. Yuvarlakçay ve saklıkent kanyonu ise doğasıyla sizi büyüleyecektir. Bir diğer gezilecek yer ise Fethiye ilçesinde yer alan kelebekler vadisi  en gözde yerlerden biridir. Kelebekler vadisinde tekne turu ve kamp yapma olanakları da mevcut. Muğlada sonraki durağınız sultaniye kaplıcaları olabilir,genelikle cilt hastalıkları için tercih edilen kaplıcalar hem yerli hem de yabancı bir çok turistin uğrak yerlerinden biridir. Doğa yürüyüşlerini seviyor ve ilgi duyuyorum diyorsanız Likya yolu tam size göre. Muğlaya gitmişken Zeki Müren anısına yapılan “Zeki Müren Sanat Müzesine” uğrayabilirsiniz.

Antik kentlerden olan İasos Antik kent, Labrand antik kenti, Euromos antik kenti görülmeye değer tarihi yerlerinden.

Muğlada gezilip görülmesi gereken sayısız yerlerden sadece bir kısmını yazımızda yer verdik, daha nice güzellik için muğlayı sokak sokak, cadde cadde gezmeyi unutmayın.

 

Dünden bugüne Türkiye'de en çok okunan kitaplar yazımızıda okumayı unutmayın.

Benzer Konular

Cevap Yaz