Telefonun İnterneti Var Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Telefonun İnterneti Var Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Telefonun İnterneti Var Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Telefonun İnterneti Var Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

Diyelim ki siz ve değer verdiğiniz kişiler, kısa mesaj yoluyla iletişim kurmak için çok zaman harcıyorsunuz. Bu durumda, on üyeye kadar bir grup oluşturabilirsiniz ve gruptaki herkes, grubun en az bir üyesi olduğu sürece, kendilerine hiçbir ek ücret ödemeden bildirim gönderip alabilir. Her birinin Turkcell olması gerekiyor.

Müşteri desteği ile iletişime geçerek, farklı bir isimle yeni bir aile grubu oluşturduktan ve herkesi katılmaya davet ettikten sonra sevdiklerinizle hiçbir ek ücret ödemeden konuşabileceksiniz. İşletmenize "MUTLU" adını vererek, neyi temsil ettiğinizi etkili bir şekilde ilan ettiniz. Bu, tartışılan kavramın harika bir örneğidir. NESELLERALESMS kodu ve 2222 numarası hem girilip hem de doğrulandıktan sonra, pakete ve bununla ilişkili grup etkinliklerine erişim sağlanacaktır.

*123*599 # tuşlamak ve görüntülenen numaraya bakmak, ön ödemeli servis kullanıcılarının hesaplarında kalan SMS bakiyesini kontrol etmelerini sağlar. Bu, bireyin hangi siyasi adayı desteklediğinden bağımsız olarak bir olasılıktır.

Ayrıca, faturalı veya faturasız bir telefondan 0 532 757 2222 arandığında, bu numara ile herhangi bir ücret ilişkilendirilmediğinden herhangi bir ücret alınmaz. Son olarak, müşteri hizmetleri menüsünü dinleme adımlarından geçtiğinizi ve artık belirli bir bölümle konuşmaya hazır olduğunuzu varsayalım. Bu durumda son seçenek olarak sunulan SMS numarasını çevirerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon İnternete Bağlanmıyor Sorunu

İnterneti mobil cihazınızda kullanamayacağınızı iddia ediyorsanız seçenekleri tartışmak isterim. Telefonunuz İnternet'e bağlanırken sorun yaşıyorsa aşağıdaki çözümler yardımcı olacaktır.

  • Modem Bağlantısını Kontrol Edin

Modeminizde bir sorun olabilir ve bu da telefonunuzun neden internete bağlı olduğunu ancak düzgün çalışmadığını gösterdiğini açıklar. Birçok insan wifi bağlantısı sorunuyla uğraşıyor ancak internete erişemiyor. Çoğu durumda bu, modeminizin yapılandırma ayarlarında değişiklik yaptığınızda olur.

Diyelim ki modeminizde bir sorun olduğuna inanmak için nedeniniz var. Bu durumda modemin sağladığı internet bağlantısına farklı bir mobil cihaz bağlayarak modemin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Diğer cihazlar aynı internet bağlantısını sorunsuz olarak kullanabiliyorsa, sorunun kaynağı modemin kendisi değil, cep telefonunuzdur. Aynı şekilde ağdaki diğer cihazlar modeme bağlanamıyorsa sorun modemin kendisinde değil ağa bağlantıda olabilir.

Wifi yönlendirici ile ilgili sorunu çözmek için yönlendiricinin sıfırlanması önerilir. Bu kesinlikle hiçbir anlam ifade etmese de bazı durumlarda cihazı yeniden başlatmak, mevcut olabilecek diğer yazılım veya ağ sorunlarına ek olarak bağlantı sorununu da çözecektir.

  • İnternet Bağlantısındaki Sorunları Giderin

Bazen mobil cihazınız Wi-Fi ağına başarıyla bağlanır, ancak hata mesajı yüklenmez. Aynı Wi-Fi ağına bağlı elektronik cihazların hiçbiri internete bağlanamayacak. Bunun nedeni, kopuk kablo veya hizmet kesintisi gibi kontrolünüz dışındaki koşullardır. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.

Böyle bir senaryoda internet servis sağlayıcınızın suçlanıp suçlanmayacağını belirlemek gerekir. İlk sorun giderme durağınız "İnternet" etiketli modem göstergesi olmalıdır. Işıklar yanıp sönüyorsa ve internet ışığı kırmızıysa bir sorun vardır. Böyle bir şey olursa hemen internet servis sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz.

Telefonun İnterneti Açık Ama Bağlanamıyorum

Telefonunuz için bir internet planı için ödeme yapmış olsanız bile, web'e erişememeniz devam ediyor. Birkaç endişeyi gidermeniz gerekecek.

  • Cihazla İlgili Sorunları Giderin

Wifi yönlendiriciniz ve modeminizle ilgili bir sorunu zaten elediğinizi ve diğer cihazların aynı modemi kullanarak internete bağlanabileceğini doğruladığınızı varsayalım. Bu durumda sorun cihazınızda ve wifi bağlantısında olabilir. Diğer cihazlar aynı modemi kullanarak internete bağlanabiliyorsa sorun sizin cihazınızda olabilir.

Bir Android cihaz kullanıyorsanız ve kablosuz ağa bağlanmada sorun yaşıyorsanız, özelliği kapatıp tekrar açabilirsiniz. Bu prosedür yalnızca donanım sorunlarını değil, aynı zamanda makinedeki yazılım sorunlarını da çözer. Android'in desteklediği mobil cihazları kullanarak;

  • Kablosuz ayarlar menüsüne gidin,
  • Sorunlu cihazı seçin, parolanızı yeniden girin ve ardından Gelişmiş Seçenekleri Göster'i seçin.
  • Açılan yeni sayfada DNS 1 için 8.8.8.8 ve DNS 2 için 8.8.4.4 girmeniz gerekiyor. İşlemden sonra OK tuşuna basıp modeminizi resetleyerek internet bağlantınızı yeniden sağlayabilirsiniz.

İsterseniz Apple iPhone. Ayarlar menüsünde modemin doğru çalıştığını ve Wi-Fi bağlantısının aktif olduğunu doğruladıktan sonra ağ ayarlarını sıfırlayın;

  • Ayarlar menüsünden ağ yapılandırmanızı sıfırlamak için "Genel" ve ardından "Sıfırla" öğesini seçin.

Wi-Fi bağlantısının ve ayarlarının sıfırlanması, mevcut ağ veya yazılım sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

 

Telefondan İnternete Giremiyorum

Maalesef internete erişimim olmasına rağmen internete erişimim olmasına rağmen telefonumdan interneti kullanamıyorum. Ancak, bir sorun belirlendikten sonra, İnternet bağlantısı ayarlarını almak için müşteri destek bölümü ile iletişime geçilebilir. Ayrıca, internet ayarlarını içeren ağ tercihlerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Telefonunuzda internet paketiniz varsa ancak "İnternetim var ama internete giremiyorum" sorusuna cevap vermenize rağmen internete bağlanamıyorsanız, aşağıda anlatıldığı gibi ayarları değiştirmeniz gerekebilir:

Turkcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayar> Diğer ayarlar> Mobil ağlar> Erişim noktası adları> Yeni APN oluştur. Ad alanına "Turkcell İnternet" yazın, APN bölümüne "internet" yazın.

Vodofone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayar> Diğer ayarlar> Mobil ağlar> Erişim noktası adları> Yeni APN oluştur. Doğrulamak için ad alanına "Vodafone İnternet" ve APN bölümüne "internet" yazın.

Türk Telekom İnernet Ayarları Nasıl Yapılır?

Ayar> Diğer ayarlar> Mobil ağlar> Erişim noktası adları> Yeni APN oluştur. Ad alanına "Avea İnternet", APN bölümüne "internet" yazarak tekrar kontrol edebilirsiniz.

Cep Telefonum İnternete Bağlanmıyor

Evde veya ofiste olduğumuzda ve interneti telefonlarımızda kullanmak istediğimizde, internete genellikle mobil veri planımız yerine wifi ağımız üzerinden bağlanırız. Sonuç olarak, bazen telefonumuzdaki wifi açık olmasına rağmen internete erişmek için yardıma ihtiyacımız oluyor.

İnternete erişimi olmadığını iddia edenlerin şaşırtıcı derecede yüksek olması şu şekilde açıklanmaktadır: Bunun nedeni, modemden çok uzaktaysanız veya duvar varsa modemle bağlantı kurmanın zor olmasıdır. Modemle aynı odada olsanız bile modemle aranızda

Ayarlarda wifi seçeneğine tıkladıysanız ancak telefonunuzdaki otomatik internet bağlantısı hala çalışmıyorsa, işe yarayıp yaramadığını görmek için yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzdan hala İnternet'e erişemiyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Ağ tercihleriniz, "Ayarlar", "Genel", "Sıfırla" ve "Ağ Ayarlarını Sıfırla"ya giderek orijinal durumlarına döndürülebilir. Ancak, bunu yapmak kayıtlı wifi şifrelerinizi, hücresel ayarlarınızı, VPN ayarlarınızı ve APN ayarlarınızı da sileceğinden, sorunun temel nedenini belirleyene kadar bunu yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum

"Mobil veri açık ama bağlanamıyorum" sorunu, Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom olsun, tüm Türk mobil şebeke sağlayıcılarının müşterilerini etkileyen yaygın bir sorundur. Bu sorun, tüm Türk mobil ağ sağlayıcılarının müşterilerini etkileyen yaygın bir sorundur. Elinizde mobil veri olsa bile, devletin getirdiği bir kısıtlama nedeniyle internete erişememe ihtimaliniz var.

Telefonunuzdaki mobil verinin açık olduğunu söylüyor ancak yine de internete bağlanamıyorsanız, cihazı yeniden başlatmayı ve satın aldığınız veri planının bitip bitmediğini kontrol etmeyi denemelisiniz. Telefonunuzda mobil veriyi etkinleştirmiş olsanız bile, sinyal gücü zayıfsa telefonunuz internete ancak daha sonra bağlanabilir.

Yorumlar bölümünde bize istediğiniz her şeyi sormakta özgürsünüz; örneğin, telefonunuzda mobil veri varsa ancak internete erişemiyorsanız veya wifi'niz varsa ancak internete bağlanamıyorsanız veya hikâyenin nasıl sona erdiği hakkında ne düşündüğünüzü.

 

Benzer Konular

Cevap Yaz