Kilo Almanın Yolları Kadın

Kilo Almanın Yolları Kadın

Kilo Almanın Yolları Kadın

Kilo almanın yolları kadın, kilo alamayan kadınlar tarafından sürekli düşünülüp araştırılan konular arasındadır. Kadınların büyük çoğunluğu hızlı kilo alıp bu kiloları vermekte zorlanmaktadır. Buna rağmen metabolizması kilo aldırmayacak ölçüde hızda olan kişiler de vardır.

Kadınlar için kilo almanın yolları iyi bir diyet ve egzersizden geçer. Kilo alırken amacınız yağ oranını arttırmaktan ziyade kas oranını arttırmak olmalıdır. Aksi halde bel, kalça ve basen gibi noktalarda kontrol dilemez bölgesel yağlanmalar olacaktır.

Kilo almaya çalışan kadınların sıklıkla yaptığı bir hata da sağlıklı olmasına bakmaksızın kalori, yağ oranı yüksek yiyecekler tüketmesidir.  Bu yiyeceklerin yerine avokado, fındık ve kuru yemiş gibi doğal yağlara yönelip daha sağlıklı kilo alabilirsiniz. Trans ve doymamış yağ çeşitlerini kilo almanın yolları kadın arasında değerlendirmemek gerekir.

Maddeler Halinde Kadınlar İçin Kilo Alma Yöntemleri

Kilo almak için yapmanız gereken ilk şey diyet ve spor listesi çıkarmaktır. Bu süreçte öğün atlamamak ve her öğünde protein ile karbonhidrat ağırlıklı beslenmek önemlidir. Böylelikle spor yaparken gerekli enerjiye ve kasınız için gerekli onarıcıya sahip olacaksınız.

Kahvaltıda yumurta, peynir, süt gibi protein ağırlık besinler ve zeytin, ekmek gibi besinler tüketebilirsiniz. Ayrıca kahvaltınızı erken saate çekip çay yerine portakal suyu, süt gibi sıvılar koymak sağlıklı kilo almanıza yardımcı olacaktır. Ancak ana menü esnasından ve hemen sonrasında sıvı içecek almamak gerekir.

Kilo almak isteyenler günlük harcadıkları kalori miktarından yaklaşık 500 kalori daha fazla besin tüketmelidir. Bunun için porsiyonunuzu büyütebilir yediğiniz besinlerin besin takviyesini arttırabilirsiniz. Kilo almanın yolları kadın için yoğurtlarınızı sade yemek yerine keten tohumu ekleyebilirsiniz.

Kilo Almak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Kilo almak için ne yapmam gerek? Sorusunun en temel ve güzel yanı beslenmektir. Yalnız bunu yaparken sağlıklı ve doğru beslenme yapmamız gerekir. Diğer türlü bölgesel yağlanmaya sahip sağlıksız bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bu süreçte mümkün olduğunca abur cuburdan uzak doğal yiyecekler tercih edilmelidir. Ayrıca bol bol sıvı tüketerek meyvelerle ara öğününüzü desteklemelisiniz. Böylelikle bu besinlerden alacağınız vitamin ve mineraller bağışıklığınızı artırıp size enerji verecektir.

Kadınlar için kilo aldıran yemekler tüketirken alkollü içecekler ve sigaradan uzak durmanızda yarar var. Alkolü içecekler çok az besin verirken yüksek kalori verir bu da kontrolsüz yağlanmayı beraberinde getirir. Aynı şekilde sigarada vücuda birçok zarar vermesinin yanında iştahınızı kapatır.

Patates, brokoli gibi nişastalı yiyecekler tüketebilirsiniz. Bu besinlerin içerdikleri nişasta sayesinde kilo almanız kolaylaşacaktır. Ayrıca Kadınlar için kilo aldıran yemekler içerisinde bulunan yağ oranı yüksek tohumlar tüketebilirsiniz

Kilo Almak İçin Hangi Egzersizleri Yapmamız Gerekir?

Kadınlar için kilo almanın yolları içerisinde egzersizin yeri yadsınamaz bir gerçektir. Yalnız, koşu gibi aerobik sporlar yerine vücut ağırlığınızı arttırıcı sporlar yapmalısınız. Aksi halde bu durum kilo kaybına sebep verir.

Kilo almanın yolları kadın içerisinde bulun egzersizler kardiyo ve ağırlık egzersizleri olmalıdır. Egzersiz yaparken birçok kas grubunu çalıştırana egzersizleri tercih edebilirsiniz. Bunun için squat, barfiks, şınav çekme gibi hareketler yapabilir ya da halter gibi ağırlık kaldırabilirsiniz.

Direnç egzersiziniz günlük 30 dakika ayırmanız vücut ağırlığınızı arttırmak bakımından önemlidir. Kilo almanın yolları kadın arasında olan ağırlık çalışmalarında vücut geliştiriciler gibi kaslara sahip olacağınız endişelerine girmenize gerek yok. Kasların büyük ve geniş olması erkek üreme hormonu olan testestoron ile ilgilidir.

Kadın vücudunda yeterince testestoron hormonu olmaması sebebiyle çaba sarf edilmediği sürece büyük derece kaslanmanız mümkün değildir. Ayrıca kilo almanın yolları kadın için yemekten bir saat önce spor yapmanız iştahınızı arttıracaktır. Böylelikle yemeniz gereken porsiyonu bitirmekte problem yaşamanın önüne geçmiş olacaksınız.

Kilo Almak İçin Uyku Düzeni Neden Önemli?

Uyku düzensizliği hormon salgılama düzenini bozarak vücudun işleyişinde bazı sorunlara sebep verir. Bu sorunların biri de kontrolsüz kilo alıp vermedir. Kilo almak için ne yapmam gerek? Diye soranlar spor ve beslenmenin yanına uyku düzenini de koymalıdır.

Kilo almanın yolları kadın arasında uyku düzenine ayrı önem vermelidir. Uzmanlar 6 saatten az 9 saatten fazla uyumanın kilo üzerinde birçok olumsuzluğa verdiğinin altını çiziyor. Bu süreçte bölünmemiş 7-8 uyku ideal uykudur. Düzenli uyku kadar kaliteli uykuda önemlidir. Uyumu eyleminin karanlık ve sessiz bir ortamda özellikle mavi ışık bulunmayan bir yerde olması gerekir. Ayrıca uyumu eyleminin geç saatlere kalmaması da doktorlar tarafından tavsiyeler arasındadır.

Bu da ilginizi çekebilir: Kilo almanın yolları erkek

Benzer Konular

Cevap Yaz