En Çok Kazandıran Coin

En Çok Kazandıran Coin

En Çok Kazandıran Coin

En çok kazandıran coin, günümüzde kripto paralara olan ilginin artmasıyla beraber merak konusu haline gelmiştir. Gün geçtikçe yaygınlaşan kripto paralar sayesinde bazı coinlerin yatırımcıları oldukça fazla kâr etti.  Ancak kripto para kazandırdığı kadar zarara da uğratabildiğinden dolayı en çok kazandıran coinler araştırılıyor.

Kripto para alemine girmeden önce bu konuda iyi araştırma yapılması gerekiyor. İyi araştırılmayan coinlere yatırım yapıldığında yatırımcısını zarara uğratabiliyor. Yatırımcılar çok kazandıran coin hakkında yaptıkları araştırmalar sayesinde zararı en aza indirebilirler.

En çok kazandıran coin araştırmaları belirli dönemlerde yapılır. Bazı coinler 3 ayda bazıları daha uzun sürede yatırımcısına kâr ettirebilir.  Peki en çok kazandıran kripto para hangisi? İnceleyelim.

En Çok Kazandıran Coin Hangisi?

Bir tür dijital para, sanal döviz olarak bilinen kripto paralar son zamanların popüler konusu olmuştur. Sanal ortam üzerinden alınan ya da satılan bu coinler büyük kârlar elde ettirebilir. Gittikçe popülerleşen kripto paraların yatırımcıları da artış göstermeye başlamıştır. Bu artış sayesinde de en çok kazandıran coin aramaları artmıştır.

En çok kazandıran kripto para konusu kısa süre içinde değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bu konularda detaylı araştırmalar yaparak ilerlenmelidir. En çok kazandırdığı gözlemlenen coinlerin güncel durumu da göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Yapılan gözlemlere göre yatırımcısına en çok kazandıran coinler şunlardır:

  1. UNUS SED LEO
  2. Gala (GALA)
  3. Terra(LUNA)
  4. NEAR Protocol

En Çok Kazandıran Coin: Unus Sed LEO

UNUS SED LEO coini 2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülmüştür. Ethereum ve EOS blok zinciri olmak üzere iki farklı ağda toplamda 1 milyon token ile oluşturuldu. UNUS SED LEO kripto parasının oluşturulmasında üç temel konu önemli olmuştur.

En çok kazandıran coin hangisi? Araştırmalarında öne çıkan bu coin oluşturulurken 2012 yılında kurulan Bitfinex adlı borsanın bütçesini yenilemek hedeflenmiştir. Aynı zamanda borsanın müşterileri açısından kârlı olacak fırsatları artırmak da göz önünde bulundurulur. iFinex sistemini geliştirmek de bir diğer kuruluş amacı arasında yer almaktadır. Toplam piyasa değeri 4.815 milyon dolar olan kripto paranın geleceğinin parlak olduğu tahmin ediliyor. Kolayca satın alınabilmesi büyük avantajdır.

Gala (GALA)

En çok kazandıran coin aramalarında bir diğer popüler kripto para ise GALA’dır. GALA coin 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Popüler oyunlardan olan Farmville’nin kurucularından Eric Schiermeyer tarafından kurulmuştur. Gala oyunlarını çalıştırmak amacıyla kurulan bir yakıt niteliğindedir.

Yatırımcı GALA coini kullanarak Gala Games üzerinden pek çok oyun satın alabilir. GALA kripto parasının kuruluş amacında ise Gala Games kullanıcılarının güvenle alışveriş yapabilmesi gözetilir.  GALA coin Ethereum blok zincirinde yer alır. Bu nedenle yatırımcıları tarafından güvenle karşılanır. Günlük olarak kazanılan bir coin türüdür. En çok kazandıran coin arasında bulunan GALA’yı satın almak Gala Games üzerinden değildir. Gala Games üzerinde bulunan oyunları oynayarak alabilmeniz mümkündür. 

Terra (LUNA)

En çok kazandıran coin listesinde yer alan LUNA’nın çalışmalarına 2018 yılında başlanmıştır. 2019 yılının Nisan ayında ise resmi olarak piyasaya sürülmüştür. Dolar, Euro ve Won gibi para birimlerine sabitlenmiş olması da ona olan güveni artırmıştır.  Terra blok zincirine bağlıdır.

Daniel Shin ve Do Kwon tarafından geliştirilen ve fiyat istikrarı sağlaması hedeflenen bir coindir. 11 Şubat’ta bir düşüş yaşamasının ardından tekrar hızlı bir yükseliş sayesinde yatırımcılarını kâr ettirmiştir.  LUNA’nın geleceği hakkında ise %33’e yakın  seviyede bir artış gösterebileceği tahmin edilir.  LUNA coini satın alabilmek için dilediğiniz para borsası üzerinden hesap açmanız yeterlidir. Hesabınızda yer alan cüzdanınıza yükleme yaparak satın alabilmeniz mümkündür.

NEAR Protocol

En çok kazandıran coin listemizin sonunda bulunan NEAR Protocol merkezi olmadan kurulan bir kripto paradır. Alex Skidanov ve Illa Polosukhin tarafından geliştirilmiştir. Toplamda piyasa değeri ise 6,88 milyon dolar olarak bilinir.

NEAR  oldukça düşük işlem ücreti olmasından dolayı da tercih edilen kripto paralar arasındadır. En çok kazandıran coin olarak geçen NEAR’ı satın almak isteyenler için güncel fiyatı 148.52 TL’dir. Aynı zamanda yatırımcıların stake işlemi olmasından dolayı pasif gelire sahip olabilme ihtimalleri bulunur. Yaygın borsalar üzerinden birkaç tık ile satın alabilirsiniz. En çok kazandıran coin hangisi? Sorularından bahsettik. Siz de gerekli araştırmalar sonrasında bu coinlere yatırımlar yapabilir ve kâr elde edebilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Bitcoin Yıllara Göre Fiyatları

Benzer Konular

Cevap Yaz