Dünya Kupası Grupları

Dünya Kupası Grupları

Dünya Kupası Grupları

Dünya kupası grupları, turnuvanın yaklaşması ile beraber birçok insanın merak ettiği konular arasında yer alır. Biz de sizin için dünya kupası grupları ve önemli detayları derledik. Her ne kadar ülkemiz katılmasa da dünya kupası ülkemizde de büyük bir ilgi görmektedir. Büyük bir merak konusu olan turnuvanın tarihi de bu yıl öbür yıllara nazaran farklılık göstermektedir. 

Dünya kupası gibi turnuvalar genellikle yaz aylarında oynanır. Normal olarak geçmiş yıllardan mayıs, haziran, temmuz ve ağustus aylarında oynanan maçlara şahit olduk. Fakat 2022 Dünya Kupası kasım ayı ve Aralık aylarında oynanacaktır. Katar'da düzenlenecek turnuva, ülkede yaşanan sıcak yaz aylarından dolayı kasım ayına alınmıştır. Peki, dünya kupası ne zaman? Turnuva, 21 Kasım 2022 tarihinde Katar-Ekvador arasında oynanacak maç ile start verecektir. 18 Aralık 2022 tarihinde oynananacak final maçı ile beraber de turnuva son bulacaktır. 

2022 Dünya Kupası grupları da en az tarihi kadar merak konusu olmuştur. TRT'de yayınlanacak turnuva gruplarını sizler için derledik. 32 ülkenin yarışacağı turnuvada ilginç gruplar da ortaya çıkmıştır. Özellikle B grubu sonuçları merak konusu olmuştur. 

Dünya Kupası A Grubu

Dünya kupası grupları arasın A grubu Katarı'ın yer aldığı gruptur. Grupta yer alan takımlar şu şekildedir. 

 1. Katar
 2. Senegal
 3. Ekvador
 4. Hollanda

Grupta ilk maçlar Katar-Ekvador ve Hollanda-Senegal arasında geçecektir.

Dünya Kupası B Grubu

2022 Dünya kupası grupları arasında en çok merak edilen grupların başında B grubu yer alıyor. Özellikle ülkeler arasında yaşanan politik gerginlikler turnuvaya nasıl etki edecek merak konusudur. İşte B Grubunda yer alan ülkeler:

 1. İngiltere
 2. ABD
 3. İran
 4. Galler

Dünya kupası grupları arasında B grubu maçlardan alınacak sonuçlardan ziyade nasıl bir ortamda maçlara girilecek konusu daha çok merak edilen bir konudur.

Dünya Kupası C Grubu

Dünya kupası grupları 2022 C grubu şu ülkelerden oluşuyor:

 1. Arjantin
 2. Suudi Arabistan
 3. Meksika
 4. Polonya

Bu grupta da Messi'nin son dünya kupası olacağı için alınacak sonuçlar merak konusudur.

Dünya Kupası D Grubu

 1. Fransa
 2. Avustralya
 3. Danimarka
 4. Tunus

Dünya kupası grupları arasında yer alan D grubunda son şampiyon, yıldızlar topluluğu Fransa'nın alacağı sonuçlar da merak konusudur. 

Dünya Kupası E Grubu

 1. İspanya
 2. Almanya
 3. Kosta Rika
 4. Japonya

Dünya Kupası F Grubu

 1. Belçika
 2. Kanada
 3. Fas
 4. Hırvatistan

Dünya Kupası G Grubu

 1. Brezilya
 2. Sırbistan
 3. İsviçre
 4. Kamerun

Dünya Kupası H Grubu

 1. Portekiz
 2. Gana
 3. Uruguay
 4. Güney Kore

Dünya kupası grupları arasında G Grubu da merak edilen gruplar arasında yer almaktadır. Özellikle Ronaldo'nun da son dünya kupası olmasından dolayı Portekiz'in alacağı sonuçlar merak edilmektedir. 

 

 

Benzer Konular

Cevap Yaz