18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaşından küçükseniz ve kredi kartı gereksinimlerinin tamamını tek başınıza karşılamıyorsanız, yine de 18 yaşından küçüklere kredi veren bankalar aracılığıyla velinizden eklemesini isteyerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kartlarından birine yetkili kullanıcı olarak sizi. Bu, tüm gereksinimleri karşılamanız gerekse bile kredi kartı başvurusunda bulunmanıza olanak tanır. Ebeveynleriniz izin verirse, kredi kartı veren bankaları kullanmanıza izin verilir. Ayrıca başka bir kişinin hesabında yetkili kullanıcı olmak, adınıza kredi oluşturma sürecini hızlandırabilir ve daha fazla kredi seçeneği sunacaktır.

Ağabeyinizin yardımına başvurarak 18 yaşından küçükler için tasarlanmış bir kredi kartı edinirseniz, tüm alışverişlerinizi kredi kartı kolaylığıyla yapabileceksiniz. , tüm ücretlerin ödenmesi ebeveynlerinizin sorumluluğunda olacaktır.

Kazandığınız para miktarı ne olursa olsun veya bir işiniz olsun ya da olmasın, ödeme geçmişiniz yoksa kredi kartı almaya hak kazanamayabilirsiniz. Ancak düzenli bir gelirleri veya kredi geçmişi olmamasına rağmen, bankalar ve kredi birlikleri gibi bazı finans kuruluşları bazı kişilere kredi kartı çıkaracaktır.

Gençlere kredi kartı veren finans kuruluşları kredi kullanıp kullanmayacağına karar verirken normal olmayan kriterler uygulamaktadır. Tüketicinin kredi geçmişine ek olarak, şirketin finansal sağlığı ve varlık havuzu gibi diğer değişkenler de dikkate alınabilir. Aşağıdakiler, on sekiz yaşından küçük borçlulara borç para vermeye istekli finansal kuruluşların bir listesidir:

 • Aktif Bank
 • Burgan Bank
 • ING Bank
 • Teb Jet
 • Denizbank
 • PTT Bank
 • İş Bankası
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti BBVA
 • Akbank

 

İş Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

Bankada zaten bir hesapları varsa, bir çocuk kredi kartı başvurusunda bulunabilir mi? şbank, genç müşterilere hitap eden ve onlara kredi kartı hizmeti veren özel bir bankadır. En önemli satın alma seçeneği sunan kredi kartları, gençler arasında popüler. Bunun nedeni, onların daha çeşitli şeyler satın almalarını sağlamasıdır. Ayrıca, kredi kartı yalnızca internet bankacılığı ile kullanılmak üzere tasarlandığından, birçok avantajlı avantaj ve özel tasarruf fırsatlarıyla birlikte gelir.

Kartlarını şbank'ta kullanan on sekiz yaşını doldurmamış kredi kartı müşterileri aşağıdaki avantajlardan yararlanabilir:

Kullanabileceğiniz kredi miktarına eşit veya daha fazla alışveriş yapmak için izin verilen sürenin sonuna kadar vaktiniz vardır. Kredi kartı limit aşımı ücretleri dahil olmak üzere gizli maliyetler açıklanmayacaktır. Kredi limitinin artırılıp artırılmayacağına sadece kart sahibi karar verebilir. Kredi kartınız varsa, dünyanın her yerindeki çeşitli finans kurumlarından otomatik vezne makineleri (ATM'ler) ağına erişebilirsiniz.

İşlem süresi tamamen kart sahibinin kontrolünde olup, kart sahibi uygun gördüğü anda süreci başlatabilir ve hazır olduğunda durdurabilir. Bu kredi kartı, çok para harcamanıza ve kazanmanıza olanak tanır. Kredi kartı sahibi bir kişi, bankada bulunan fonları kullanarak bir hesaptan diğerine para aktararak ödenmemiş tutarı kapatabilir.

Kredi kartındaki limit özelliği, kullanıcının sistemle olan deneyimini göz önünde bulundurarak kendisini buna göre ayarlayarak kullanıcının girişine yanıt verir. Belirlenen limit, herhangi bir kısıtlama olmaksızın kart sahibinin istediği gibi olabilir ve her an artırılıp azaltılabilir. Ayrıca kartın üzerine onu tutan kişinin hem adı hem de soyadı yazdırılır. Bu nedenle, kart kullanıldıktan sonra yanlış yerleştirilmiş, çalınmış veya yasa dışı kullanılmış olsa bile, bir kredi kartının gerçek sahibini belirlemek kolaydır.

Halk Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

Bir diğer Türk finans kuruluşu olan Türkiye Halk Bankası, müşterilerine 16 yaşından itibaren kredi kartı hizmeti vermektedir. Ayrıca, çocuğun velisi veya yasal vasisi izin verirse, Türkiye Halk Bankası'nın kredi kartı hizmeti de reşit olmayanlara veriliyor. Yetişkinlerle aynı faydalar.

Kart ön ödemeli olduğu için veliler, önceden belirlenen miktarda parayı karta ön yükleme yaparak çocuklarına harcama kısıtlaması getirebilirler. Ek olarak, bir ebeveyn, bir karta ayın başında belirli bir miktar para yükleyerek, çocuklarının harcama alışkanlıkları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilir. Bu nedenle çocuklara ve genç yetişkinlere bu kartla para yatırmak herkesin yararınadır.

Garanti BBVA 18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

Her yıl ortalama kaç genç Garanti Bankası'na kredi kartı başvurusunda bulunuyor? İlk kredi kartınızı arıyorsanız ve 18 yaşından küçükseniz Garanti BBVA tarafından verilen bir karta başvurmayı düşünün. Garanti BBVA'nın sunduğu kredi kartı olanaklarından yararlanmak isteyen 18 yaşından küçüklerin, kredi kartı başvurusu yapmadan önce bankada vadesiz hesap açmaları gerekiyor. Ek olarak, reşit olmayanların hesap oluşturmadan önce bir ebeveyn veya vasinin iznine ihtiyacı vardır.

Diyelim ki bir gencin Garanti BBVA'ya kredi kartı başvurusu başarılı oldu. Bu sözleşmenin şartlarına göre, reşit olmayanlara, ebeveynleri adına tutulan birincil karta ek olarak kullanmak üzere ikincil bir kredi kartı verilecektir. Kart hem internetten hem de şirketin yerel şubelerinden alınabilir. Ayrıca, web sitelerini veya mobil uygulamalarını kullanarak veya ücretsiz numaralarını arayarak kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Her üç seçenek de sizin için kullanılabilir.

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası'nda reşit olmayanlara kredi kartı veriyor musunuz? Ziraat Bankası'nda on sekiz yaşından küçük olsanız dahi kredi veya banka kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. On sekiz yaşın altındaki herkes bir karta ve tüm ayrıcalıklarına hak kazanır. Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden kart başvurusu yapabilir ve banka hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akbank 18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veriyor mu?

Akbank, genç yetişkinlere (16–26) yönelik bir bankacılık hizmeti olan exi26 kartını, uygunluk şartlarını yerine getirenlere sunmaktadır. Bir exi26 hesabıyla, 18 yaşın altındaki kullanıcılar, ücretsiz olarak parasal işlemlerde bulunma fırsatı da dahil olmak üzere birçok değerli özelliğe erişebilir. Akbank'ın çocuklar için hazırladığı ön ödemeli kart hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartlarında Yıllık Ücret

Para biriktirmeye çalışan bir öğrenciyseniz, 18 yaşına gelmeden kredi kartı almanız faydalı olabilir. Daha iyi bir kredi kartına başvurmak için yeterince kredi geçmişi oluşturduğunuz zaman, daha iyi bir kredi kartının hazır olmasını beklerken yıllık ücret almayan bir kart kullanarak tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede kredi notunuzu yüksek tutabilirsiniz.

18 Yaş Altı Kredi Kartlarında Faiz Oranları

18 yaşın altındaki kişilere verilen kredi kartlarının faiz oranları genellikle yetişkinlere verilen kartlardan daha yüksektir. Ancak öğrencilere %0 APR giriş süresi sağlayan kredi kartları vardır.

Önemli bir satın alma yapmanız gerekiyorsa, ancak daha uzun bir süre boyunca yalnızca daha az miktarda ödeme yapmaya gücünüz yetiyorsa, kişisel krediyi iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

18 Yaş Aştı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Yasaya göre finans kuruluşları, faaliyetin hukuka aykırı olduğu kararına varılmadan önce aynı adrese en fazla 10 defa birden fazla kredi kartı verebilir. Örneğin bankada mevduat hesabı olan bir ebeveyn, bankaya imzalı bir vekaletname vererek reşit olmayan çocuğu için kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Sorun değil çünkü banka çocuğa kredi kartı verebilir.

Bir ebeveynden noter tasdikli yetki belgesi ile herhangi bir şehir veya ülkede kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha fazla rehberlik için lütfen aşağıdaki kılavuza bakın:

 • Ailenizden imzalı bir izin belgesi alın. Bu formları herhangi bir kurye servisinden veya doğrudan bir kuryeden alabilirsiniz.
 • Yakın bir arkadaşınızın veya aile üyenizin kredi kartı almayı düşündüğünüz finans kuruluşunda adınıza vadeli veya vadesiz bir hesap açmasını sağlayın.
 • Hesabınızı açtıktan hemen sonra kredi kartınızı istiyorsanız, bir izin belgesi ve devlet tarafından verilmiş bir kimlik belgesi ile kartı veren bankaya gitmeniz gerekmektedir.
 • Banka memurunun size sağladığı bir kredi kartı başvurusunu tamamlayın.
 • Kredi kartınızı teslim etmek genellikle beş ila yedi iş günü sürer.

Benzer Konular

Cevap Yaz